Sprawdź listę najlepszych szkół językowych za granicą

język angielski

język hiszpański

język niemiecki

język włoski

Dodatkowe informacje
Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji na temat szkół językowych prezentowa-nych w rankingu szkół 
napisz do nas

  

Oceń szkołę
Jeśli chcesz ocenić jedną z prezentowanych w rankingu szkół językowych 
wypełnij krótką ankietę.

Akredytowane szkoły językowe za granicą

Aby nauka w szkole językowej za granicą była skuteczna, konieczne jest spełnienie kilku warunków:

  • Zajęcia muszą być prowadzone przez doświadczonych lektorów. Dzięki mamy pewność, że są oni w stanie dopasować metody nauczania i materiały do konkretnego poziomu zaawansowania i specyfiki grupy, w ten sposób czyniąc je skutecznymi. Lektor o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu daje także szansę, że nauka języka będzie nie tylko skuteczna ale również atrakcyjna.
  • Grupy muszą być dobrze dobrane pod względem poziomu zaawansowania, gdyż tylko wtedy nauka jest skuteczna dla wszystkich osób w grupie. Profesjonalne szkoły językowe za granicą stosują dwustopniowy test kompetencji językowych:  bierny (poprzez rozwiązanie testu przed wyjazdem lub po przyjeździe do szkoły) i czynny (rozmowa z lektorem na miejscu w szkole).
  • Kluczowe jest także to, kim będą inni uczestnicy kursu. Jeśli w grupie będą dominować Polacy albo tylko jedna narodowość to będziemy mieli mniej okazji aby mówić w nauczanym języku. Podobnie wygląda kwestia wielkości grupy - im mniejsza grupa tym więcej okazji do mówienia i tym szybszy postęp językowy.
  • Ucząc się w szkole językowej będziesz spędzać tam wiele godzin dziennie. Dlatego ważne jest także i to, żeby szkoła zapewniała odpowiednie warunki lokalowe zarówno pod względem sal lekcyjnych, pomieszczeń rekreacyjnych (np. salon studencki, ogród, taras, cafeteria) oraz bogate zaplecze umożliwiające samodzielną naukę (np. biblioteka, pracownia multimedialna, sala komputerowa).

Szkoły, które dbają o wysoki poziom nauczania i komfort swoich studentów posiadają akredytacje uznanych międzynarodowych organizacji, które weryfikują wszystkie powyżej podane aspekty funkcjonowania szkoły. W zależności od kraju położenia szkoły, będzie ona miała akredytację stosownej instytucji. Najważniejsze z instytucji akretytujących to: British Council, EnglishUK, EAQUALS, IALC, FELTOM, MEI-Relsa, CEELE, SOUFFLE, ASILS.

 W wyborze dobrej szkoły językowej za granicą może nam pomóc także sprawdzony agent, będący autoryzowanym przedstawicielem zagranicznych szkół językowych. Najlepsi agenci współpracują z wieloma akredytowanymi szkołami językowymi, regularnie je wiztują i w związku z tym posiadają bogatą wiedzę na temat każdej z nich. Dzięki temu mogą bardzo dobrze doradzić wybór szkoły i kursu. Przed rozmową z agentem warto zapoznać się z informacjami jak wybrać szkołę językową