Sprawdź listę najlepszych szkół językowych za granicą

język angielski

język hiszpański

język niemiecki

język włoski

Dodatkowe informacje
Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji na temat szkół językowych prezentowa-nych w rankingu szkół 
napisz do nas

  

Oceń szkołę
Jeśli chcesz ocenić jedną z prezentowanych w rankingu szkół językowych 
wypełnij krótką ankietę.

Jak wybrać szkołę językową za granicą

Wyjazd do szkoły językowej za granicą to znacznie więcej niż nauka podczas zajęć. To także niezapomniany czas poznawania fascynujących miejsc, ludzi, ich tradycji i kultury. Z tego względu warto dobrze się zastanowić jak znaleźć szkołę, która nie tylko zapewni nam doskonały poziom zajęć językowych lecz również pozostanie na długo w naszych wspomnieniach.

Anglia czy Australia?

W przypadku kursu włoskiego wybór Włoch, jako miejsca nauki tego języka jest zupełnie naturalny. Natomiast planując naukę innych języków za granicą warto także rozważyć bardziej "egzotyczne" kraje, które oprócz wiedzy językowej dostarzą nam także różnych wrażeń i doświadczeń. Pobyt w szkole językowej na Kubie, w RPA czy Australii z pewnością będzie niezapomnianą przygodą życia.

 

Madryt czy Vejer?

Stolice i duże miasta to oczywiście fascynujące miejsca, które wydają się być świetnym miejscem do nauki języka. Zdecydowanie dla wielu tak jest lecz warto pamiętać, że mniejsze i mniej znane miejscowości dają możliwość aby lepiej poznać prawdziwe oblicze danego kraju i lepiej się zintegrować z jego mieszkańcami.

 

W centrum czy na peryferiach?

Nauka w szkole językowej w centrum daje szansę bycia blisko wszystkich atrakcji oferowanych przez to miasto. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku dużych miast będzie to także związane z długimi dojazdami z miejsca zakwaterowania. 

 

Duża czy mała szkoła językowa?

Niewielka szkoła z pewnością będzie lepszym wyborem dla osoby, która lubi kameralną atmosferę, lubi znać wszystkich po imieniu i być traktowana indywidualnie. Natomiast inni preferują duże szkoły, gdzie można spotkać więcej ludzi ze wszystkich zakątków globu. 

 

Mieszkanie w rodzinie czy akademiku?

W zależności od wybranej szkoły możemy mieć do wyboru cały szereg opcji zakwaterowania. Ze względów językowych mieszkanie w rodzinie goszczącej jest najbardziej polecaną formą zakwaterowania, natomiast dla osób ceniących sobie swobodę i niezależność lepszym wyborem będzie akademik, mieszkanie dzielone z innymi studentami czy też pensjonat.

 

Tania czy droga?

Oczywiście wysoka cena nie jest jeszcze gwarancją wysokiej jakości nauki w szkole językowej za granicą, jednakże niska cena prawie zawsze świadczy o tym, że jakość kursu będzie również niska. Liczba szkół językowych jest ogromna więc bardzo ciężko jest na podstawie samych tylko stron internetowych wybrać te, oferujące naukę języka wysokiej jakości. Dlatego warto jest dowiedzieć się jakie akredytacje międzynarodowych instytucji posiada dana szkoła, a jeszcze lepiej zwrócić się do przedstawiciela danej szkoły w Polsce, który obiektywnie przedstawi porównianie wielu sprawdzonych szkół. W tym miejscu należy także zaznaczyć, że najlepsi przedstawiciele nie pobierają żadnych dodatkowych opłat i stosują wyłącznie oficjalne ceny zagranicznych szkół.