Sprawdź listę najlepszych szkół językowych za granicą

język angielski

język hiszpański

język niemiecki

język włoski

Dodatkowe informacje
Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji na temat szkół językowych prezentowa-nych w rankingu szkół 
napisz do nas

  

Oceń szkołę
Jeśli chcesz ocenić jedną z prezentowanych w rankingu szkół językowych 
wypełnij krótką ankietę.

Nauka języka za granicą

Choć często reklamy proponują nam cudowne metody nauki języków obcych, to do dnia dzisiejszego najskuteczniejszą metodą poznania języka pozostaje wyjazd do szkoły językowej za granicą. Potwierdzają to doświadczenia milionów osób, które co roku uczestniczą w tego rodzaju wyjazdach. Jeśli się dobrze nad tym zastanowić, to ten fakt wcale nie zaskakuje. Wyjeżdżając za granicę na kurs językowy zanurzamy się w naturlanym środowisku danego języka i w ten sposób chłoniem język przez całą dobę - świadomie i nieświadomie. Działa to podobnie jak w przypadku małego dziecka, które otoczone językiem przyswaja go bez żadnego wysiłku.

 

Warto mieć świadomość, że na wyjazd do szkoły językowej za granicę nigdy nie jest za późno. Oczywiście jest część wyjazdów dedykowanych wyłącznie dla dzieci, młodzieży lecz są również szkoły specjalizujące się w nauczaniu języków obcych osób dorosłych, a nawet seniorów. Nie ma także zupełnie znaczenia na jakim poziomie aktualnie znasz język, gdyż kursy są prowadzone zarówno dla osób rozpoczynających naukę nowego języka, jak też doskonalących ją na bardzo wysokich poziomach (np. kursy dla tłumaczy). Bardzo ważne jest także i to, że można w pełni dopasować czas pobytu na kursie do własnych potrzeb. Możliwe są zarówno krótkie wyjazdy np. na 1-2 tygodnie, jak również na kilka miesięcy. Co więcej nie trzeba rezygnować z letniego urlopu aby jechać na taki kurs, gdyż kursy językowe za granicą rozpoczynają się w dowolny poniedziałek roku.

 

Nauka języka za granicą w niczym nie przypomina uczenia się języków jakie znamy ze szkoły czy też ze szkół językowych w Polsce, gdyż w dużym stopniu nauka języka odbywa się niejako "przy okazji" samego pobytu za granicą. Wyjazd jest świetną okazją aby poznać interesujące zakątki różnych krajów Europy i świata, zwiedzić ciekawe miejsca, uczestniczyć w bogatym życiu rozrywkowym takich miejsc jak Londyn, Paryż czy Nowy Jork... Renomowane szkoły językowe za granicą dbają o to, aby uczestnicy kursów mieli bogaty wybór zajęć dodatkowych, które czynią z wyjazdu fantastycznie spędzony urlop.